Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!


Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Diamond Wedding House

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Restoran Privaten Parking WiFi Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Diamond Wedding House 450 По договор

Краток опис

Diamond Wedding House е потполно новоизграден и ултра модерен летен ресторан за свадби, свечености, прослави и семејни веселби.

 

  • Погледнете го Diamond Wedding House низ ова ВИДЕО

 

Diamond е ресторан лоциран на само 10км од центарот на градот во пријатна и тивка околина, надвор од градскиот метеж.

 

Се протега на голема зелена површина, каде ресторанскиот дел е на 700м2 и претставува магичен сплет од стилски ентериер, декроција и професионално осветлување, со капацитет кој овозможува свадбена прослава за 450 лица.

 

Покрај сите останати детали, за една успешна прослава потребна е и одлична храна. За таа цел подготвивме повеќе менија за сечиј вкус, а нашите врвни готвачи ќе се погрижат тоа да биде вкусно и топло сервирано пред секој ваш гостин.

 

Освен модерниот и луксузен амбиент, Diamond Wedding House ви обезбедува и паркинг простор за 120 возила кој ќе биде под постојан видео надзор, како и игротека за најмалите гости.

 

Дел од поволностите кои Diamond Wedding House им ги нуди на младоженците се:

  • Професионално осветлување
  • Комплет декорации на маси, столици и невестинска маса со свежи цвеќиња
  • Организирање матично
  • Шампањ за отворање на прославата
  • ЗАМП авторски права за музика

 

Испрати барање за свадба, резервирај во локацијата и искористи свадбени попусти од Термин.мк!

Мапа на свадбена локација

View Diamond Wedding House in larger map