Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!

Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Хотел Белведере

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Hotel Privaten Parking WiFi Klimatizirano Garderoba Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Ресторан 300 700 (без пијалaк)
Испратете барање или јавете ни се
  • Телефон

    +389 70 99 22 00

Пресметајте ја вредноста на Вашата свадба

Број на гости
x
Цена на мени
=
МКД
Вредност на свадба

Краток опис

Сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје, Хотел Белведере е бренд што нуди широк спектар на услуги и комфорт, уживајќи во прекрасните погледи на Охридското езеро.

 

Модериниот и елегантен ресторан Белведере е совршен за Вашите специјални пригодби како, свадби, коктели, родендени и годишнини. Нашиот професионален тим ќе се погрижи Вашите животни моменти да бидат организирани на највисоко ниво. Со Вашето доаѓање, ќе ја почуствувате пријатната атмосфера и уникатниот амбиент. Од елегантното лоби со класични инструменти и антиквитети до 89 декорирани и комфортното опремени соби со воодушевувачки погледи, овде ќе ја пронајдете вистинската убавина и желбата повторно да се вратите.

 

Хотел Белведере дополнително располага со две семинарски сали, антикварница, сопствен паркинг.

 

Испрати барање за свадба, резервирај во локацијата и искористи свадбени попусти од Термин.мк!

Мапа на свадбена локација

View Hotel Belvedere in larger map