close

Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

close

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!

Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

load

БЛОГ

11 непријатни разговори поврзани со вашата свадба

17.8.2017 Тимот на Termin.mk

Голема и значајна улога во подготовките и планирањето на вашата свадба е справувањето со луѓето – вашето семејство, вашите сватови, гости, свадбени локации, други услуги поврзани со денот на свадбата итн. Понекогаш, со овие луѓе може да искрснат ситуации кои се исто толку забавни како кога ќе налетате “ќори” пијани на бивша.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Тимот на Термин.мк има потреба од интернет маркетинг нинџа практикант!

28.7.2017 Тимот на Termin.mk

Ако ти се допаѓа тоа што го работиме, редовно висиш на социјални медиуми, сакаш да си поигруваш со прости и сложени реченици, дизајни или било какви умотворби, и најважно од сѐ, сакаш да научиш... погледни што ни е потребно...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Роденденски летни попусти и понуди во најдобрите игротеки во градот

13.7.2017 Тимот на Termin.mk

Летниот период е одличен за прослава на роденденот на вашето дете во игротека! Иако веројатноста е голема дека поголем дел од поканетите нема да ви дојдат поради летните одмори, од друга страна пак повеќето од игротеките нудат неверојатни попусти и промоции...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Погледнете ја најголемата затворена игротека во светот!

13.7.2017 Тимот на Termin.mk

Добредојдовте во Frolic’s Castle – најголемата игротека за деца на затворено во светот! Погледнете го видеото и видете што сè ве очекува во замокот на зелениот змеј...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

15 апликации за планирање на свадба кои секоја невеста мора да ги има

03.7.2017 Тимот на Termin.mk

Колку пати сте посакале да имате свој личен асистент кој ќе ви помогне да ја испланирате вашата свадба? Некој кој ќе ви ја даде потребната инспирација за големиот ден, идеи за декорирање, ќе ја стокми листата на гости и распоред на седење и ќе ви помогне брзо и лесно да се одлучите за фустаните на деверушите?

Ѕирнете ги овие супер мобилни апликации за планирање на свадбата...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

15 супер кул игралишта за деца во светот

19.6.2017 Termin.mk

15 супер кул игралишта за вашето дете кои нема да ве остават рамнодушни. Погледнете ги...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Априлски понуди и попусти во најдобрите игротеки во градот

06.4.2017 Тимот на Termin.mk

Априлски роденденковци! Ги издвоивме најдобрите понуди и попусти во најдобрите игротеки во градот, само за вас! Погледнете ги и пребарајте слободен термин за роденденот на вашето дете ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

21 начин да заштедите за вашата свадба во Македонија

06.4.2017 Тимот на Termin.mk

Полека но сигурно започнува сезоната на свадбите и многу наскоро ќе започнеме сè почесто да гледаме фотки, видеа и “сториња” од невести, зетовци, кумови, старосватици, девери и деверуши. Свадбата, посебно во нашиве краишта, и те како е еден важен настан на кој му се придава особено внимание, време и пари. Од нас неколку совети за тоа како да бидете поефективни и ефикасни пред овој посебен ден :)

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

РОДЕНДЕНСКИ #ГагаРоденден #3 - ДОБИТНИЦИ!

13.3.2017 Тимот на Termin.mk

Ги имаме тројцата среќни добитници на бесплатен роденден + роденденска торта! Дознајте дали ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

РОДЕНДЕНСКИ #ГагаРоденден #3

20.2.2017 Тимот на Termin.mk

Termin.mk наполни 3 години, а роденден не е роденден без супер подароци! Затоа овој 3-ти роденденски #ГагаРоденден ќе биде во знакот на 3-ката! Дознајте како да учествувате ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

#СакамПлико - ДОБИТНИЦИ!

29.11.2016 Termin.mk

Ги имаме среќните добитници од промоцијата #СакамПлико! Дознајте дали сте еден од нив ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Зошто дијамантски, кога можеш со моисанит прстен?

29.11.2016 Termin.mk

Сте слушнале за Моисанит? Сигурно не. Дознајте зошто на овој нов драгоцен камен му завидува и дијамантот …

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Декорација на зимски роденден - неколку совети

22.11.2016 Termin.mk

Полека но сигурно - зимата нè стигна. А сите вие кои мислите дека зимските родендени не се забавни, само почекајте. :) Во продолжение - неколку совети за декорација на ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

5 идеи за супер роденденско мени

16.11.2016 Termin.mk

Најважното прашање за роденденот - „Што ќе има за јадење“? Малите обожаваат интересни закуски, а ние ви даваме 5 идеи за супер роденденско мени. Погледнете ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

#ГагаРоденден 2 - ДОБИТНИЦИ!

10.11.2016 Termin.mk

Тројцата среќни добитници на #ГагаРоденден во игротека се ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Како да направите интересна роденденска покана?

08.11.2016 Termin.mk

Доколку се ближи роденденот на вашите најмили и веќе одбравте во која игротека ќе го прославите покрај роденденската торта која е неизбежен дел од забавата и кај нас можете да ја најдете на супер попуст, роденденските покани се уште еден мал, но значаен елемент, по кој можете да направите роденденот на вашето дете да остане запомнет.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Единствената играчка што треба да се скрши

02.11.2016 Termin.mk

Совршениот додаток за вашата роденденска забава е токму единствената играчка што треба се скрши. Дали за која играчка зборуваме?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Halloween: Неколку идеи за најстрашниот роденден до сега

25.10.2016 Termin.mk

Освен по пожолтените есенски лисја, крајот на октомври е познат и по Ноќта на вештерките или Halloween. Погледнете ги овие супер идеи за вистинско „хорор“ роденденско изненадување ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

#СакамПлико - Поклон во плико од Termin.mk

23.9.2016 Termin.mk

Здраво идни младоженци, ако сè уште сте во потрага по посакуваниот термин и идеалната локација за вашата свадба, или патешествието од една свадбена локација до друга штотуку треба да започне, ова жолто плико е токму за Вас!

Дознајте за какво плико станува збор ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ГАГА РОДЕНДЕН 2 - Доделуваме 3 термини за роденден

14.9.2016 Тимот на Termin.mk

По успешно организираната прва промоција "Гага Роденден", решивме повторно да си поклонуваме незаборавни родендени во најдобрите игротеки во градот ☻. Време е за #ГагаРоденден 2" и супер роденденска забава за најмалите...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Неколку совети за совршена есенска свадба

07.9.2016 Termin.mk

Есента е прекрасно време за да се прослави љубовта и соединувањето на двајца луѓе. Хармонијата и топлината што ги носи можат совршено да се вклопат во вашата свадбена прослава. Погледнете ги нашите предлози кои ќе ја направат вашата есенска свадба совршена...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Роденден за паметење – како да организирате супер роденден за најмалите

06.9.2016 Termin.mk

Па, кој е најдобриот начин да го организирате роденденот на вашето дете? Какви ќе бидат поканите, каде ќе биде роденденот, колку луѓе ќе има, каква торта и уште многу прашања за најважниот ден на слатките и неуморни славеници.

 

Во продолжените неколку насоки и совети кои гарантираат супер роденденска забава како за најмалите, така и за возрасните. Да започнеме!

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

7 свадбени трендови во 2017

19.8.2016 Termin.mk

Илјадници локации, милион начини за декорација и безброј закажани термини за свадба. Сигурно сте се запрашале – како би требало да изгледа совршената свадба?

Различни вкусови, различни датуми, различни гости – сето ова влијае врз изборот на свадбената тема и атмосферата во која ќе се одржи најважната ноќ. Меѓутоа, секогаш е добро да се има одредени насоки кои ќе ни помогнат да кажеме – „Да – сакам ваква свадба!“.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Како да изгледате совршено на летна свадба – 6 совети за мажи

10.8.2016 Termin.mk

Втор бран летни свадби, а многумина од вас се уште се двоумат што ќе носат на наредната свадба на отворено. Додека поголемиот дел од времето го минуваме во casual облека, кога ќе дојде време за свадбената прослава, сите сакаме да изгледаме пристојно, колку и да се обидуваме да го "скриеме" тоа... машка работа :)

Зошто е потребно да знаете што ќе облечете?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Слатката страна на роденденот - 8 интересни идеи за роденденска торта

10.8.2016 Termin.mk

Слатки покани, слатки роденденковци и слатки играчки. А сега е време и за слатки торти.

Кој не се радува на роденденска торта? Погледнете ги нашите идеи ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

10 уникатни свадбени локации

13.7.2016 Termin.mk

Кога станува збор за долго очекуваниот ден, некои се решаваат да ги прескокнат рестораните и класичните свадбени локации. Погледнете ги овие необични свадбени локации ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

#ГагаРоденден ДОБИТНИЦИ!

01.7.2016 Termin.mk

Тројцата насреќни добитници на #ГагаРоденден се ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ГАГА РОДЕНДЕН ВО ИГРОТЕКА! - Доделуваме 3 термини за роденден

31.5.2016 Тимот на Termin.mk

Време е за #ГагаРоденден и супер роденденска забава за најмалите!
Доделуваме 3 термини за роденден во игротеката која вие ќе ја изберете. Сѐ што треба да направите е ...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Летни свадбени моменти – авантура која трајно ќе ве држи во импресии

30.5.2016 Александар Војнески

Пролетта оваа 2016 година, вака-така, квалитетно ја раситнивме (во денови), а летото веќе почнуваме да го чувствуваме во воздухот. А со летото доаѓаат и добар дел од свадбените термини кои младите брачни парови ги имаат резервирано уште од зимските денови, па пополека ги осмислуваат, дефинираат и реализираат сите детали и моменти од еден од најважните денови во нивните животи.

 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Свадба на „висока нога“ – кога времето вистински е на ваша страна

21.5.2016 Александар Војнески

Ама кога ќе речеме на висока нога, не мислиме само на екстраваганција, елеганција, малку повеќе луксуз и слично – буквално мислиме „на високо“. На пример, свадбен термин во саат кула како оваа во Денвер.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

2 ГОДИНИ ТЕРМИН - ДОБИТНИЦИ!

17.5.2016 Филип Стефановски

Погледнете дали сте Вие добитникот на супер патувањето...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Најмагичната свадба што некогаш сте ја виделе

09.5.2016

Секој млад пар сака почетокот на нивниот заеднички живот да биде одбележан и запаметен како посебен. Па така, водени од својата огромна љубов и пасија кон книгите за Хари Потер, Кејси и Луис Бајрум решиле да направат тематски инспирана свадба, токму од приказната напишана од Џ.К Роулинг. 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Судбоносното „Да“ во филмско студио: За свадба со филмска екстраваганција

01.4.2016 Александар Војнески

Романтичен амбиент, суптилна, но екстравагантна сценографија, романтична идила и љубовна атмосфера – ви звучат познато овие моменти, овие сцени? Веројатно нема романтична душа која не се воодушевувала на ваквите филмски кадри од романтичните драми, истовремено сонувајќи и за себе еден таков посебен момент во животот. Е токму тоа можете да го добиете како животно доживување, и тоа на најважниот ден во вашиот живот – свадбената прослава.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ТЕРМИН ВРАБОТУВА

23.3.2016 Од управата

Ако си слушнал за нас и ти се допаѓа тоа што го работиме, редовно висиш на социјални медиуми и сакаш креативно да се изразуваш преку истите, оригинално си поигруваш со прости и сложени реченици, фотографии или било какви други умотворби, ти си само за кај нас. Но претходно види дали сме горе доле на иста линија. 

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Лет со „прва класа“ во брачните сфери: Свадбена комбинација од луксуз и префинет стил

19.3.2016 Александар Војнески

Полека, но сигурно, и кај нас веќе се развива еден модерен тренд на свадбени термини со тематски дефинирана атмосфера и амбиент кои го напуштаат стандардниот ресторански пристап кој луѓето сè уште го чувствуваат како побезбедна и проверена варијанта и воедно формула за успешна свадба.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

2 ГОДИНИ ТЕРМИН - Патување за Вашето семејство!

15.3.2016 Филип Стефановски

Се ближи роденденот на Вашето дете? Одлично, ова патување е можеби токму за Вас и Вашите најмили ☻ По повод 2 години Termin.mk на македонскиот пазар, на најсреќниот од Вас ќе доделиме супер забавно патување за целото семејство. Како до...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

2 ГОДИНИ ТЕРМИН - Свадбено патување!

15.3.2016 Филип Стефановски

Свадба во 2016? Одлично, ова патување е можеби токму за Вас ☻ По повод 2 години Termin.mk на македонскиот пазар, на најсреќниот од Вас ќе доделиме супер свадбено патување. Како до...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

2 ГОДИНИ ТЕРМИН - 2 СУПЕР ПАТУВАЊА!

15.3.2016 Филип Стефановски

Се уште размислувате во која свадбена локација ќе ја правите Вашата свадба? Или пак во која игротека ќе го прославите роденденот на Вашето дете? Одлично, нашето мало изненадување е токму за Вас ☻ По повод две години од нашето постоење на македонскиот пазар, решивме на најсреќните од Вас да Ви доделиме две супер патувања. За повеќе информации...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Вашиот „свадбен термин“ на платно – затоа што и свадбата е уметност, и уметноста забава

04.3.2016 Александар Војнески

Непобитен факт е дека технолошкиот развој во нашето секојдневие буквално гази сè пред себе. Технологијата не само што гази, туку гази со сигурен и брз чекор, па со неа, на некој начин, брзо и динамично се менуваат и трендовите. Неспорно, големи се придобивките од истата, а во овој контекст ќе споменеме една многу битна за нас - електронската проверка на свадбени термини. Сепак, динамиката на технологијата носи ризик она што некогаш беше уметност, денес да биде е баналност. Уметноста се тривијализира, а баналноста, пак, се воздигнува на некое навистина недостојно ниво.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Летечка свадба: Кога зетот и невестата ќе полетаат од љубов – буквално!

26.2.2016 Александар Војнески

„И еве ја невестата, долетува до зетот, церемонијата може да започне“. Ова звучи атрактивно, нели? А изгледа уште поатрактивно во живо, како уште една свадбена атракција која ги крши конвенциите на „обичните“ венчавки.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Подземното езеро во Корнвол – интимна свадба крај кристалните подземни води

18.2.2016 Александар Војнески

Уште еден предлог за невообичаена свадбена церемонија на уште понеобично и неконвенционално место – овој пат „во минус по вертикала“, односно, на околу 50-60 метри под површината на земјата.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Да „пука“ адреналин: Екстремна свадбена фотосесија на висина од 100 метри

11.2.2016 Александар Војнески

Фотографот Џеј Филбрик за сите млади парови кои својата љубовна врска сакаат да ја крунисаат со брак, но со малку поневообичаена фотосесија која излегува од рамките на монотонијата и тривијалноста, нуди возбудлив и адреналински фотографски третман во поекстремни услови – искуство кое гарантирано вистински се памети до крајот на животот.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

ICEHOTEL – прв леден хотел во светот прилагоден за свадби

20.1.2016 Фиќаре

Ремек-делото наречено ICEHOTEL, е првиот “леден” хотел во светот, изграден во 1989 година во Шведска. Лоциран е во северна Шведска, во селцето Jukkasjärvi, 200Km северно од Арктичкиот Круг. Несекојдневната локација, мразот, снегот, бојата на небото и неверојатното опкружување на ICEHOTEL не оставаат никого рамнодушен и истовремено нудат многу опции за вашата свадба...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Hotel Kakslauttanen - вистински рај за свадба од соништата

18.12.2015 Стефан Димевски

Многу парови потрагата по совршената локација за реализација на својата свадба ја завршиле штом дошле во контакт со Hotel Kakslauttanen...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Невообичаена Star Wars свадба - кога Darth Vader и Luke Skywalker играат оро заедно

15.12.2015 Стефан Димевски

Како најава на претстојната декемвриска премиера на новиот дел од филмот Star Wars, Termin.mk на оние најтврдокорните фанови на овој Sci-Fi филм им препорачува свадба од соништата. Ние имаме да Ви понудиме свадбени локации, на Вас останува храброста.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Попусти за супер свадбена заштеда

24.5.2015 Filip Stefanovski

Направете го вашиот свадбен термин супер брз и економичен. Покрај онлајн проверката на слободните термини во најдобрите ресторани за свадби и останати свадбени локации, ви овозможивме дополнителна услуга со која секој ваш резервиран термин може да стане огромна заштеда.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ

Нови бизнис термини на Termin.mk

06.5.2015 Филип Стефановски

Ја започнавме нашата приказна на 20ти Ноември 2014 година со иновативен и единствен продукт, не само на македонскиот пазар, туку и пошироко во регионот, кој понуди бесплатна проверка на термини во свадбени локации, игротеки и спортски објекти. Од првиот ден ги слушавме Вашите потреби и потребите на нашите соработници, континуирано развивајќи го Termin.mk во кориснички ориентиран бренд кој ќе биде синоним во Република Македонија за проверка и најбрзо доаѓање до слободни термини за сите области кои функционираат на принципот резервација на термин...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
 Постари Објави Понови Објави 

Следете не