Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!

Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Хотел Континентал

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Restoran Hotel Otvoren Prostor Privaten Parking WiFi Klimatizirano Garderoba Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Кристална сала 320 750 (без пијалак)
Свечена сала 300 750 (без пијалак)
Национален ресторан 350 750 (без пијалак)

Пресметајте ја вредноста на Вашата свадба

Број на гости
x
Цена на мени
=
МКД
Вредност на свадба

Краток опис

Хотел Континентал е единствен хотел во Скопје кој е познат по своите разновидни капацитети за организирање свадби и прослави.

 

ЛЕТНА ПРОМО ПОНУДА - Со секоја закажана свадба ова лето добивате гратис:

 

 • Фотосесија
 • Снимање на цела свадба
 • Фото албум
 • Невестинска торта
 • Шампањ
 • Соба за младенците

 

ГРАТИС ПАТУВАЊЕ - За секоја свадба со над 250 гости.

 

Имаме седум банкет – сали: Кристална сала, Свечена сала, Клуб Фонтана, Национален ресторан , Континентал клуб, Бизнис клуб и Конти клуб, од кои првите четири се балски сали.

 

Во зависност од видот и целта на настаните, салите можат да се приспособат меѓу 20 и 350 гости и да опфатат простор од 1456 квадратни метри и сопствен бесплатен паркинг до 500 возила.

 

Без оглед дали организирате свадба, роденден, крштевка, матурски прослави, коктел забава, кетеринг, прослава на годишнина, прослава на традиционални празници и слично, тимот на хотел Континентал е тука за вас, персонализирајки ја секоја услуга и правејќи ја посебен настан за паметење за секој гостин.

 

Вашата свадба е настан што се случува еднаш во животот. Тој треба да биде единствен како што сте Вие. Зошто тогаш да се решите за стандардна свадба кога можете да создадете настан, што ќе ве одрази Вас и она што сте како двојка? Овде, во хотел Континентал Ви помагаме да ја креирате свадбата од Вашите соништа, без оглед колку едноставна или специфична може да биде.

 

Да не заборавиме да ги споменеме следниве гратиси коишто ги добиваат сите младенци без разлика на бројот на нивните гости:

 

 • Невестинска торта
 • Аранжирање на целата сала
 • Навлаки и машни (7 разни дезени) на столиците
 • Аранжирање на невестинска маса
 • 2 Шампања за пречек на младенците
 • Соба за младенците
 • Професионална фото сесија на место по Ваша желба
 • Фото албум за сите избрани фотографии
 • Омоти за DVD/blue ray
 • Стилски постер фотографии 5 парчиња
 • DVD со комплетна дигитална монтажа 2 комплета
 • Покани за гостите
 • Бонови за ручек/вечера
 • Кутија за подароци

 

Нашите специјалисти за свадби ќе ви асистираат за секој можен детал. Побарајте го и навидум невозможното, ние тоа ќе го сториме за вас!

 

Испрати барање за свадба, резервирај во локацијата и искористи свадбени попусти од Термин.мк!

Преземачки материјали

Мапа на свадбена локација

View Hotel Continental in larger map