Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!


Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Skopje Marriott Hotel

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Restoran Hotel Privaten Parking WiFi Klimatizirano Garderoba Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Мериот Хотел Скопје 350 1500 (со пијалак)

Актуелни понуди

ПРОМОЦИЈА
1500 (со пијалак)
Редовна минимална цена
% 5
Попуст
МКД 75
Заштеда по мени
МКД 1425
Цена со попуст
Услови на користење
 • 5% ПОПУСТ на сите свадбени менија
 • ПОПУСТОТ ВАЖИ за сите свадбени термини во период од Јануари 2020 до Мај 2020 

Пресметајте ја вашата заштеда

Број на гости
x
Заштеда по мени
=
МКД
Заштедувате

Краток опис

Скопје Мериот Хотел (Skopje Marriott Hotel) ви нуди традиција и искуство кое ќе го направат Вашиот специјален ден незаборавен.

 

Нашата единствена локација, во центарот на градот е идеална за вашите гости да пристигнат едноставно и лесно. Без разлика дали планирате интимна вечера со најблиските или голема, свечена свадбена прослава за сите ваши пријатели, ние ќе овозможиме да се реализира вашата желба.

 

Нашиот тим од искусни готвачи, подготвуваат вкусни кулинарски специјалитети по ваш вкус. Просторот што го нудиме е високо флексибилен и технички опремен со најсовремена и модерна технологија.

 

Со секое закажување на свадба во Скопје Мериот добивате:

 

 • Престој во Претседателски апартман за младенците и појадок во соба за една ноќ
 • Попусти и бенефиции за сместување на Вашите гости во хотелот
 • Десет бесплатни паркинг места
 • Пред свадбено уживање во нашиот СПА центар
 • Поени од програмата за лојалност Marriott Bonvoy за сместување во било кој од брендовите на Marriott низ светот
 • Шише пенливо вино за невестата и младоженецот за наздравување
 • Ваучер за бесплатна вечера во Дистрикт бар и ресторан за првата годишнина од брак
 • Дегустација на одбраното мени за двајца
 • Декорација на столици, украсни свеќи, сцена за бендот и подиум за танцување

Преземачки материјали

Мапа на свадбена локација

View Skopje Marriott Hotel in larger map