Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!


Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Ragusa 919

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Restoran Privaten Parking WiFi Klimatizirano Garderoba Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Ragusa 919 360 980 (без пијалак)
Испратете барање или јавете ни се
 • Телефон

  +389 75 423 456

Пресметајте ја вредноста на Вашата свадба

Број на гости
x
Цена на мени
=
МКД
Вредност на свадба

Краток опис

Рагуза 919 е комплетно реновиран евент центар што се одликува со нов премиум ентериер и беспрекорна услуга. 25 – годишно искуство и традиција во угостителството оплеменето со нов стил и елеганција. 

 

Доколку ја замислувате Вашата свадба во современ, луксузен и романтичен амбиент, далеку од градскиот метеж, на само 4 км од центарот на градот, Рагуза 919 е вистинското место за Вас. Нашиот искусен тим се грижи за задоволството на секој гостин и креираме спомени што се паметат цел живот.

 

Реализираме настани и конференции за престиж во светот на бизнисот. Нашето 25-годишно искуство во угостителството е една од причините зошто Вашиот деловен настан да го организирате кај нас. Посветеноста на нашиот професионален тим и новиот премиум ентериер се рецептот за успехот на секој корпоративен настан.

 

Новиот модерен и пријатен амбиент, брзата услуга, вкусната храна и широката палета на дополнителни услуги како што се персонализирани декорации и анимации, го прават нашиот ресторан идеално место за прослави по повод родендени, мекици или крштевки.

Дозволете да креираме незаборавни мигови за Вас и Вашите најблиски.

 

Карактеристики:

 

 • 1.200m2 комплетен простор (919m2 корисен простор)
 • 5m висина
 • Лоциран на само 4 км од центарот на градот
 • Сопствен паркинг за 150 автомобили
 • Професионално осветлување (Intelligent Lighting)
 • Професионално озвучување
 • Тоалети [м/ж] за лица со посебни потреби
 • Непречен пристап за лица со посебни потреби
 • Посебен простор за мајки со елемент за повивање на доенчиња и мали деца
 • Бина (20 цм издигната од подот)
 • Приватна соба
 • Комплетна декорација
 • Супер брз интернет

 

Повелете во нашиот ресторан и доживејте го вкусот на квалитетот.

 

Испрати барање за свадба, резервирај во локацијата и искористи свадбени попусти од Термин.мк!

Преземачки материјали

Мапа на свадбена локација

View Ragusa 919 in larger map