Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!


Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Wedding House wedding & event centre

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Otvoren Prostor Nevoobicaena Lokacija Privaten Parking WiFi Klimatizirano Garderoba Kreditna Karticka
Место Капацитет Цена
Wedding House 500 надворешен дел + 400 внатрешен дел 987 (без пијалак)

Краток опис

 • Погледнете ја уникатната локација низ ова ВИДЕО


За прв пат во Македонија повеќенаменски комплекс изграден во индустриски (LOFT) стил. „Wedding House” одбра да биде поблиску до базичното, до природното во градењето. Почуствувајте го луксузот на едноставноста, убавото на уникатноста, во секој создаден квадратен метар, почувствувајте ја љубовта.

 

Неповторливиот амбиент, одличната храна, врвната услуга ќе бидат надополнување на Вашите спомени кои ќе ги понесете од овде, додека ги создавате приказните во кои се слави животот радоста, среќата, успесите, љубовта. Иако името на комплексот симболично е поврзано со венчавки, ние Ви стоиме на располагање за сите убавини кои сакате да ги споделите со Вашите мили луѓе.

 

Wedding House е лоциран на Марков Рид, под падините на планината Китка.

 

Вкупниот капацитет на центарот е за 900 гости. Од кои, одделно 400 места во внатрешниот дел, екстериерниот простор овозможува прием на 500 гости.

 

 • Само од НОЕМВРИ до АПРИЛ - Wedding House ви нуди гратиси за вашата свадба

 

За комфорот и пријатниот престој на гостите комлекот „WEDDING HOUSE" го има следното:

 

 • Климатизиран според најсовремената технологија која ја имплементира светски познатата фирма „Carrier“
 • Салата е исклучително акустична со релаксирачки бои и тонови 
 • Ви овозможуваме амбиентално осветлување прилагодено според потребите на гостите и настанот кој се одржува 
 • Ви нудиме можност за користење на ВИП базен 
 • Размислувавме и за нашите најмали гости - децата, затоа создавдовме место кое ќе биде само нивно, опремено со нешта кои ќе им го зарджат вниманието и ќе им ја разбудат креативноста..
 • За безбедност на Вашите возила комплексот располага со сопствен паркинг.

 

Врвните експерти за храна на „ Wedding House” за Вас изработија повеќе менија, според пропишаните нутритивни потреби , со разновиден избор на предјадења, салати , главни јадења и десерти. Со секое одбрано мени добивате многу гратис услуги:

 

 • Фотографирање и снимање на свадбената веселба
 • Декорирање на салата
 • Амбиентално осветлување
 • Невестинска торта
 • 24 часовно користење на апартман за младите.

 

За убавите мигови кои засекогаш се помнат, „Wedding House”.

 

Ве очекуваме заедно да раскажуваме.

 

Испрати барање за свадба, резервирај во локацијата и искористи свадбени попусти од Термин.мк!

Преземачки материјали

Мапа на свадбена локација