Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!


Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Хотел Гарден

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

Konferenciska Sala Hotel Garderoba WiFi Klimatizirano Parking Kreditna Karticka
Минимална цена по простор Максимален капацитет на сала Сместувачки капацитет
По договор 35 (театар) 53 (легла)

Уредување на салите

Име на Салата
U-облик T-облик Училница Конфер Квадрат Театар Банкет Коктел ВКУПНОm2 ШxДxВ
Семинарска сала / / 20 30 / 35 / / 40 4X8.5X2.3
Име на Салата
U-облик T-облик Училница Конфер Квадрат
Семинарска сала / / 20 30 /
Име на Салата
Театар Банкет Коктел ВКУПНОm2 ШxДxВ
Семинарска сала 35 / / 40 4X8.5X2.3

Опрема

  • Компјутер
  • Проектор

 

  • Флипчарт

 

Краток опис

Хотел Гарден овозможува конференциска сала за работни состаноци, компаниски презентации, семинари или било каков друг тип на деловни настани. Салата е целосно опремена да овозможи техничка поддршка и обезбеди место за 30 луѓе.

 

Хотел Гарден нуди 28 соби: 6 еднокреветни, 17 двокреветни, 3 трокреветни и 2 луксузно опремени апратмани. Секоја соба има балкон со неверојатен поглед на езерето. Сите соби се уредени со класичен и елегантен стил и истите се опремени со: тераса, модерни тоалети со туш, фен, клима уред, телефон, ЛЦД телевизор, кабловска телевизија, бесплатен WiFi, мини бар, дигитален сеф, аларм за пожар и картици. Доколку имате потреба, исто така имаме и перална во рамки на хотелот.


Во склоп на Хотел Гарден е и ресторан со прекрасна тераса со неверојатен поглед. Ресторанот преставува одлично место за појадок, ручек и вечера. Нашето мени е возбудлив спој на старото со новото, и домашното со интернационалното. Нашата вкусна храна ќе го направи Вашиот престој незаборавен. Дојдете и уживајте! И не заборавајте да ги пробате нашите вкусни специјалитети, ретките ендемски видoви на охридска пастрмка, јагула и крап.


Дозволете терасата на Хотел Гарден да биде Вашето место за појадок, ручек и вечера. Уживајте во најдоброто кафе во градот, опиени од прекрасните цвеќиња наоколу надополнето со импресивниот поглед кон езерото.

Мапа на локацијата

View Hotel Garden in larger map