Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!

Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

dalma_ketering_deloven_nastan

Далма

Далма

Адреса
  • Ул. „Петар Попарсов“, 22-3 - Скопје

Краток опис:

Kога во 2005 година започна со работа Далма Фоод & Кетеринг Сервисот, „амбициозниот проект“ нè претвори во престижна кетеринг компанија, лидер во Скопје и пошироко, препознатлива по својот единствен стил, по извонредниот квалитет и конкурентната цена.

 

Секој детаљ од подготовката на храната, од визијата па сè до послужувањето за нас е исклучително важен. Нашата услуга е резултат на залагањето на врвни готвачи, организатори, келнери и друг персонал. Извонредно вкусната храна, секогаш подготвена од најсвежи производи, приготвена од врвни мајстори, сервирана според последните кулинарски трендови, е само дел од нашата богата понуда во која досега се увериле илјадници наши клиенти и нивните гости. Богатото мени се подготвува до совршенство за да ги задоволи сите ваши желби, замисли, фантазија и од вашиот настан да направи прекрасни спомени. Менијата кои ги нудиме ги следат вашите желби и можности, вклучуваат традиционалната кујна, егзотични закуски, морски плодови, современи коктел ордевери, посебни комбинации за приватни и деловни вечери, детски менија, сендвичи, салати, менија за посебни прилики (филмски кетеринг, снабдување на компании со оброци и др.).

 

Списокот на нашите клиенти е огромен, а бројот на оние што ни веруваат секојдневно се зголемува. Во текот на годините опслуживме над 6000 настани, од највисоки државнички церемонии, конгреси и самити, дипломатски прослави, па сè до најмали семејни веселби. Од друга страна, ние постојано вложуваме во развојот на кадровските и техничките капацитети. Затоа денес ДАЛМА Кетеринг Сервисот е прва лиценцирана кетеринг компанија во Република Македонија која работи според HACCP и ISO 9001 стандардите. За тоа говорат бројните награди за квалитетот на нашите услуги и посветеноста со која во изминативе години работиме за да ги задоволиме и најпробирливите клиенти.

 

Далма Фоод & Кетеринг не е само храна. Таа е комплексен систем на услуги кои ви се потребни за да ги организирате вашите свадби, интимни семејни веселби, коктели и ВИП приеми со илјадници гости, промоции, отварања, церемонии, деловни ручеци и вечери, приватни забави и журки. Далма Фоод & Кетеринг е тука за да ви помогне со секој елемент од организацијата – храна и пијалок, опрема за кетеринг (маси, столови, декорации и др.), шатори и тенди, опрема за озвучување и осветлување на простор и настани, бини и пропратни елементи, видео опрема (LCD монитори, LCD проектори, платна и др.), опрема за преведување (слушалки за симултан превод и кабини), како и друга опрема за организација на настани. Нашето мото „Бидете гостин на сопствената забава“ е само доказ дека нашиот сервис го организира секој детал на вашиот настан за да можете целосно да им се посветите на гостите.

 

Создавањето на приказната за ДАЛМА - приказна која реди успеси веќе девет години во Република Македонија и регионот, е заслуга на тие кои нè одбраа заедно да ги споделиме најубавите моменти од нивниот приватен живот и деловното работење. Тие се дел од долгата листа на задоволни клиенти.

 

А вас, ве покануваме да ни дозволите да ги реализираме вашите желби и да ги почувствувате ефектите на најпрофесионалниот кетеринг. Со нас може да почувствувате како е да „Бидете гостин на сопствената забава“.

 

Со почит, Дејан Атанасовски и тимот на ДАЛМА

За да ги искористите сите попусти, претходно мора да ги исполните следниве чекори:


  1. Испратите онлајн барање за термин до една од игротеките на Termin.mk
  2. Да го резервирате терминот во локацијата каде што имате испратено онлајн барање (во најголем број од случаите резервирано значи оставено аванс)
  3. Да не контактирате нас дека успешно сте испратиле онлајн барање и сте резервирале термин - кликнете на копчето ИСКОРИСТИ ПОПУСТ
  4. По проверката на Вашата успешно резервирана свабда од наша страна, ќе добиете купон по е-mail со кој ќе може да ги користите сите попусти

ВАЖНО: Терминот за кој сте испратиле онлајн барање за свадба, не мора да е ист со терминот кој потоа сте го резервирале во свадбената локација. Проверката на Вашата успешна резервација, нема да биде подолга од 48 часа.