Најава

Најавете се со Вашиот кориснички профил за да ги користите сите придобивки од Termin.mk!

Регистрација

Брзо е, бесплатно и безбедно! - Искористете ги сите придобивки од Termin.mk!

Сакам да примам новости

Се согласувам со условите на користење и политиката на приватност на Termin.mk

Тениски клуб Евросет

Мора да сте најавен, за да означите посакувани локации

alt alt alt
Место Спорт Цена
Тенис терен 1 Тенис 400
Тенис терен 2 Тенис 400
teniski_klub_evroset
Не сте најавен/регистриран? Направете го тоа веднаш, и резервирајте го посакуваниот термин. Брзо е, безбедно и лесно! Или јавете ни се
  • Телефон:

    +389 2 3095 385

Краток опис

Тениски клуб Евросет има одлична локација, блиску до центарот на градот, но доволно далеку од градскиот метеж да овозможи пријатен престој и релаксирана атмосфера.

 

Тениски клуб Евросет располага со 4 тениски терени на земјена подлога кои овозможуваат неверојатно спортско искуство, како за своите гости во рамки на хотелот, така и за оние кои доаѓаат однадвор да се рекреираат со своите пријатели. Тениски клуб Евросет обезбедува и личен тренер за сите оние кои сакаат да започнат со овој спорт, или па имаат желба да ги подобрат веќе стекнатите вештини.

 

Тенискиот клуб Евросет е во склоп на хотелот Евросет. Хотелот располага со 7 удобни и модерно уредени соби кои гарантираат пријатен престој за своите гости. Истиот нуди неверојатен поглед на падините на планината Водно и реката Вардар. Персоналот на хотелот ќе Ве удостои познатото македонско гостопримство негувано низ вековите од генерација до генерација.

 

Спортскиот клуб за своите гости обезбедува свој паркинг простор, детско катче за најмладите како и бар со прекрасен поглед каде може да се релаксирате по одличната партија тенис.

 

За онлајн резервација преку системот на Termin.mk достапни се два од четирите тениски терени. 

Мапа на Спортски Објект

View Tennis club Evroset in larger map